1 | FORAY Francois Xavier | Annecy | |||
FORAY Francois Xavier | |||||
256 | |||||
FORAY Francois Xavier | |||||
129 | LANGLOIS Livien | Maisons Alf | 15/9 | ||
LANGLOIS Livien | |||||
128 | VIALA GASTAN Simon Alexandre | Beauvais Ouc | 15/11 | ||
FORAY Francois Xavier | |||||
65 | MONDRY Thomas | Strasbour Uc | 15/11 | ||
MONDRY Thomas | |||||
192 | |||||
LECLEAC'H Lysandre | |||||
193 | 15/12 | ||||
LECLEAC'H Lysandre | |||||
64 | LECLEAC'H Lysandre | Bourges Solo | |||
33 | LEBON Geoffrey | Pessac Se | |||
LEBON Geoffrey | |||||
224 | |||||
LEBON Geoffrey | |||||
161 | CECCARELLI Romain | Kremlin Csa | 15/14 | ||
GRZELAK Francois | |||||
96 | GRZELAK Francois | Meylan Se | 15/14 | ||
ROGER Antoine | |||||
97 | RACANELLA Giacomo | Strasbour Uc | 15/12 | ||
HEIMENDINGER Hugo | |||||
160 | HEIMENDINGER Hugo | Strasbour Uc | 15/12 | ||
ROGER Antoine | |||||
225 | 15/8 | ||||
ROGER Antoine | |||||
32 | ROGER Antoine | Bourges Solo | |||
17 | STORCK Mathieu | Strasbour Uc | |||
STORCK Mathieu | |||||
240 | |||||
STORCK Mathieu | |||||
145 | COLLIN Thibaut | Maurepas Mdf | 15/11 | ||
LAUZIER Valentin | |||||
112 | LAUZIER Valentin | Gemenos | 15/6 | ||
STORCK Mathieu | |||||
81 | VOYDE VILLE Nicolas | Annecy | 15/8 | ||
VOYDE VILLE Nicolas | |||||
176 | |||||
VOYDE VILLE Nicolas | |||||
209 | 15/6 | ||||
FREYSSELINARD Philippe | |||||
48 | FREYSSELINARD Philippe | Paris Rcf | |||
49 | PALLONE Philippe | Kremlin Csa | |||
PALLONE Philippe | |||||
208 | |||||
ANNIC Josselin | |||||
177 | 15/12 | ||||
ANNIC Josselin | |||||
80 | ANNIC Josselin | Dinard Lames | |||
DUTET Tom Loup | |||||
113 | MARCHAL Thomas | Maurepas Mdf | 15/12 | ||
MARCHAL Thomas | |||||
144 | GUNSETT Jean Charles | Crest Livron | 15/4 | ||
DUTET Tom Loup | |||||
241 | 15/8 | ||||
DUTET Tom Loup | |||||
16 | DUTET Tom Loup | Meylan Se | |||
9 | BARLOY Edward | Roubaix Ce | |||
BARLOY Edward | |||||
248 | |||||
BARLOY Edward | |||||
137 | ADOBET Alexandre | Montargis | 15/6 | ||
TROUTOT Nicolas | |||||
120 | TROUTOT Nicolas | Moirans Ces | 15/7 | ||
BARLOY Edward | |||||
73 | THULIER Alexis | Kremlin Csa | 15/11 | ||
THULIER Alexis | |||||
184 | |||||
LERAY Thomas | |||||
201 | 15/8 | ||||
LERAY Thomas | |||||
56 | LERAY Thomas | Dijon Asptt | |||
41 | BRICKA Simon | Meylan Se | |||
BRICKA Simon | |||||
216 | |||||
BRICKA Simon | |||||
169 | TOSON Pierre | Tarbes | 15/13 | ||
GANDY Thibault | |||||
88 | GANDY Thibault | Meylan Se | 15/4 | ||
PRIEUR BLEY Martin | |||||
105 | MARIE FRANCOISE Andrew | Aulnay Ce | 15/7 | ||
SHINKARETZKY Maxime | |||||
152 | SHINKARETZKY Maxime | Paris Usm | 15/11 | ||
PRIEUR BLEY Martin | |||||
233 | 15/4 | ||||
PRIEUR BLEY Martin | |||||
24 | PRIEUR BLEY Martin | Paris Usm | |||
25 | EHRMANN Florent | Strasbour Uc | |||
EHRMANN Florent | |||||
232 | |||||
EHRMANN Florent | |||||
153 | LE MEUR Hippolyte | Nantes Quint | 15/8 | ||
REBLEWSKI Hippolyte | |||||
104 | REBLEWSKI Hippolyte | Gif Sur Yvet | 15/9 | ||
EHRMANN Florent | |||||
89 | DUGUET Antoine | Moneteau Usc | 15/9 | ||
DUGUET Antoine | |||||
168 | DARTHOUT Benoit | Limoges Ce | 15/3 | ||
FORTABAT Clement | |||||
217 | 15/10 | ||||
FORTABAT Clement | |||||
40 | FORTABAT Clement | Mont Marsan | |||
57 | FERRANDI Robin | Moneteau Usc | |||
FERRANDI Robin | |||||
200 | |||||
RAMIER Benoit | |||||
185 | 15/9 | ||||
RAMIER Benoit | |||||
72 | RAMIER Benoit | Maisons Alf | |||
GANS Baptiste | |||||
121 | BALLANDIN Lucas | Gleize | 15/4 | ||
BALLANDIN Lucas | |||||
136 | MOUYON Fabrice | Crest Livron | 15/6 | ||
GANS Baptiste | |||||
249 | 15/4 | ||||
GANS Baptiste | |||||
8 | GANS Baptiste | Tarbes | |||
5 | LAVAL Clement | Pau Section | |||
LAVAL Clement | |||||
252 | |||||
LAVAL Clement | |||||
133 | RIGAUT Jocelyn | Annecy | 15/7 | ||
DUHAUT Maxime | |||||
124 | DUHAUT Maxime | Maisons Alf | 15/6 | ||
LAVAL Clement | |||||
69 | BENOIT Guillaume | Meylan Se | 15/6 | ||
BENOIT Guillaume | |||||
188 | |||||
GARNERO Benoit | |||||
197 | 15/12 | ||||
GARNERO Benoit | |||||
60 | GARNERO Benoit | Tarbes | |||
37 | CAYOTTE Stephane | Strasbour Uc | |||
CAYOTTE Stephane | |||||
220 | |||||
CAYOTTE Stephane | |||||
165 | CHAMBOLLE Benoit | Rillieux | 15/2 | ||
CHAMBOLLE Benoit | |||||
92 | DE LOOF Nicolas | Aulnay Ce | 15/14 | ||
CAYOTTE Stephane | |||||
101 | PHIL Loic | Ramonville | 15/4 | ||
COHEN Raphael | |||||
156 | COHEN Raphael | Aulnay Ce | 15/10 | ||
AUGUSTE POGGIOLI Aurelien | |||||
229 | 15/7 | ||||
AUGUSTE POGGIOLI Aurelien | |||||
28 | AUGUSTE POGGIOLI Aurelien | Paris Rcf | |||
21 | VINCENT Arthur | Meylan Se | |||
VINCENT Arthur | |||||
236 | |||||
BROUSSE Hugo | |||||
149 | SANTI Emile | Lons Saunier | 15/11 | ||
BROUSSE Hugo | |||||
108 | BROUSSE Hugo | Kremlin Csa | 15/4 | ||
BROUSSE Hugo | |||||
85 | ZATKO Arthur | Tarbes | 15/8 | ||
ZATKO Arthur | |||||
172 | |||||
ZATKO Arthur | |||||
213 | 15/11 | ||||
EL MAKKI Nassim | |||||
44 | EL MAKKI Nassim | Paris Usm | |||
53 | LAFON Damien | Annecy | |||
LAFON Damien | |||||
204 | |||||
GUILLERMIC Titouan | |||||
181 | 15/7 | ||||
GUILLERMIC Titouan | |||||
76 | GUILLERMIC Titouan | Joue Tours | |||
GUILLERMIC Titouan | |||||
117 | TREVAUX Marc | Faches Ce | 15/14 | ||
DAVENET Charles | |||||
140 | DAVENET Charles | Annecy | 15/6 | ||
MORITZ Adrien | |||||
245 | 15/9 | ||||
MORITZ Adrien | |||||
12 | MORITZ Adrien | Levier Ce | |||
13 | SOURIS Alex | Pau Section | |||
SOURIS Alex | |||||
244 | |||||
SOURIS Alex | |||||
141 | FILIOL François | St Sigolene | 15/9 | ||
MARGOTTIN Pierre | |||||
116 | MARGOTTIN Pierre | Angers Sco | 15/10 | ||
COMBET Remi | |||||
77 | COMBET Remi | Moirans Ces | 15/12 | ||
COMBET Remi | |||||
180 | |||||
COMBET Remi | |||||
205 | 15/12 | ||||
NGUYEN Alban | |||||
52 | NGUYEN Alban | Gif Sur Yvet | |||
45 | CARILLON Thomas | Dijon Asptt | |||
CARILLON Thomas | |||||
212 | |||||
CARILLON Thomas | |||||
173 | 15/10 | ||||
MARILLIER Mathieu | |||||
84 | MARILLIER Mathieu | Dijon Asptt | |||
CARILLON Thomas | |||||
109 | ANGEBAULT Edouard | Angers Sco | 15/13 | ||
ANGEBAULT Edouard | |||||
148 | POURADE Kevin | Maurepas Mdf | 15/11 | ||
FICHOT Mathieu | |||||
237 | 15/11 | ||||
FICHOT Mathieu | |||||
20 | FICHOT Mathieu | Pau Section | |||
29 | CASTRO Alexandre | Paris Rcf | |||
CASTRO Alexandre | |||||
228 | |||||
CASTRO Alexandre | |||||
157 | VETILLARD Antoine | Argentat Ce | 15/9 | ||
PROUST Vincent | |||||
100 | PROUST Vincent | Pau Section | 15/5 | ||
CASTRO Alexandre | |||||
93 | MULLER Kevin | Cergy Ce | 15/10 | ||
MULLER Kevin | |||||
164 | LEFEBVRE Arthur | Varces | 15/4 | ||
ROBERT Nicolas | |||||
221 | 15/14 | ||||
ROBERT Nicolas | |||||
36 | ROBERT Nicolas | Joue Tours | |||
61 | DOMAS LIEUX Robin | Gleize | |||
DOMAS LIEUX Robin | |||||
196 | |||||
VERMANDER Pierre | |||||
189 | 15/12 | ||||
VERMANDER Pierre | |||||
68 | VERMANDER Pierre | Ramonville | |||
BRAVI Pierre Vincent | |||||
125 | VABRE Maxime | Caen Ec | 15/9 | ||
VABRE Maxime | |||||
132 | ROUX Maxime | Meylan Se | 15/7 | ||
BRAVI Pierre Vincent | |||||
253 | 15/6 | ||||
BRAVI Pierre Vincent | |||||
4 | BRAVI Pierre Vincent | Mont Marsan | |||
3 | DE VUYST Louis | Paris Rcf | |||
DE VUYST Louis | |||||
254 | |||||
DE VUYST Louis | |||||
131 | MARCHAND Nicolas | Limoges Ce | 15/0 | ||
DESBORDES Alexandre | |||||
126 | DESBORDES Alexandre | Pessac Se | 15/12 | ||
DE VUYST Louis | |||||
67 | ARNAUD Edouard | Paris Rcf | 15/7 | ||
ARNAUD Edouard | |||||
190 | |||||
POTHET Victor | |||||
195 | 15/12 | ||||
POTHET Victor | |||||
62 | POTHET Victor | Gif Sur Yvet | |||
35 | DUPREY Quentin | Cergy Ce | |||
DUPREY Quentin | |||||
222 | |||||
DUPREY Quentin | |||||
163 | CHAMBON Guillaume | Crest Livron | 15/6 | ||
BOUTOILLE Mathieu | |||||
94 | BOUTOILLE Mathieu | Mont Marsan | 15/3 | ||
DUPREY Quentin | |||||
99 | ESCAICH Lionel | Pessac Se | 15/7 | ||
ESCAICH Lionel | |||||
158 | LALLOUET Alaric | Annecy | 15/14 | ||
GESTAS Pierre | |||||
227 | 15/11 | ||||
GESTAS Pierre | |||||
30 | GESTAS Pierre | Ramonville | |||
19 | GUINEBERT Remi | Paris Rcf | |||
GUINEBERT Remi | |||||
238 | |||||
SCARPA Loris | |||||
147 | CONTAT Charles | Toul Ce | 15/14 | ||
SCARPA Loris | |||||
110 | SCARPA Loris | Meylan Se | 15/9 | ||
SCARPA Loris | |||||
83 | NAY Maxime | Gleize | 15/12 | ||
NAY Maxime | |||||
174 | |||||
NAY Maxime | |||||
211 | 15/14 | ||||
MOSSAND Guillaume | |||||
46 | MOSSAND Guillaume | Aurillac Ce | |||
51 | GABAIX HIALE Remi | Pau Section | |||
GABAIX HIALE Remi | |||||
206 | |||||
GABAIX HIALE Remi | |||||
179 | 15/14 | ||||
TUIJNMAN Adam | |||||
78 | TUIJNMAN Adam | Crest Livron | |||
BUISSON Christophe | |||||
115 | BUISSON Christophe | Rillieux | 15/13 | ||
BUISSON Christophe | |||||
142 | TABA Cyril | Cannes Ce | 15/10 | ||
BUISSON Christophe | |||||
243 | 15/13 | ||||
MANCHE Victor | |||||
14 | MANCHE Victor | Roubaix Ce | |||
11 | MARTY Gabriel | Pessac Se | |||
MARTY Gabriel | |||||
246 | |||||
MARTY Gabriel | |||||
139 | CHOLLET Pierre Emmanuel | Maisons Alf | 15/7 | ||
CHOLLET Pierre Emmanuel | |||||
118 | MONTAZEL Romain | Annecy | 15/13 | ||
MARTY Gabriel | |||||
75 | WATTRELOT Antoine | Faches Ce | 15/5 | ||
WATTRELOT Antoine | |||||
182 | |||||
BALLORCA Fabien | |||||
203 | 15/5 | ||||
BALLORCA Fabien | |||||
54 | BALLORCA Fabien | Tarbes | |||
43 | PIGELET Baptiste | Annecy | |||
PIGELET Baptiste | |||||
214 | |||||
PIGELET Baptiste | |||||
171 | 15/4 | ||||
CHEVALIER Kevin | |||||
86 | CHEVALIER Kevin | Pau Section | |||
COSENTINO Vincent | |||||
107 | VIMEUX Thibaut | Rillieux | 15/13 | ||
BUON Jeremie | |||||
150 | BUON Jeremie | Maurepas Mdf | 15/8 | ||
COSENTINO Vincent | |||||
235 | 15/2 | ||||
COSENTINO Vincent | |||||
22 | COSENTINO Vincent | Rillieux | |||
27 | HIRT Harold | Tarbes | |||
HIRT Harold | |||||
230 | |||||
HIRT Harold | |||||
155 | LEVARDON Emeric | Maurepas Mdf | 15/5 | ||
CHENIER Brieuc | |||||
102 | CHENIER Brieuc | Chatou | 15/8 | ||
GOLDBERG Arthur | |||||
91 | BLUDZIEN Baptiste | Annecy | 15/14 | ||
BLUDZIEN Baptiste | |||||
166 | THOMAS Quentin | Quimper Ec | 15/14 | ||
GOLDBERG Arthur | |||||
219 | 15/4 | ||||
GOLDBERG Arthur | |||||
38 | GOLDBERG Arthur | Paris Usm | |||
59 | LEMOAL Gwenael | Gif Sur Yvet | |||
LEMOAL Gwenael | |||||
198 | |||||
LECLERCQ Romain | |||||
187 | 15/11 | ||||
LECLERCQ Romain | |||||
70 | LECLERCQ Romain | Orleans Ce | |||
GIGON Adrien | |||||
123 | ANGEBAULT Thomas | Angers Sco | 15/14 | ||
ANGEBAULT Thomas | |||||
134 | ROUSSET Marc | Nantes Quint | 15/10 | ||
GIGON Adrien | |||||
251 | 15/5 | ||||
GIGON Adrien | |||||
6 | GIGON Adrien | Meylan Se | |||
7 | MIRAMON CHOY Romain | Pau Section | |||
MIRAMON CHOY Romain | |||||
250 | |||||
MIRAMON CHOY Romain | |||||
135 | MAUGAIN Martin | Lons Saunier | 15/2 | ||
MAUGAIN Martin | |||||
122 | CHAUDET Benjamin | Crest Livron | 15/8 | ||
MIRAMON CHOY Romain | |||||
71 | ROUSE Julien | Faches Ce | 15/12 | ||
ROUSE Julien | |||||
186 | |||||
ROUSE Julien | |||||
199 | 15/6 | ||||
SOLE Quentin | |||||
58 | SOLE Quentin | Lons Saunier | |||
39 | VERGES Emmanuel | Dijon Asptt | |||
VERGES Emmanuel | |||||
218 | |||||
VERGES Emmanuel | |||||
167 | KURT Simon | Toul Ce | 15/11 | ||
GAISNE Raphael | |||||
90 | GAISNE Raphael | Gif Sur Yvet | 15/6 | ||
VERGES Emmanuel | |||||
103 | DUVIVIER Antonin | Maurepas Mdf | 15/3 | ||
DUBOUTIEZ Barthelemy | |||||
154 | DUBOUTIEZ Barthelemy | Maurepas Mdf | 15/14 | ||
MOUHOUD Yassine | |||||
231 | 15/9 | ||||
MOUHOUD Yassine | |||||
26 | MOUHOUD Yassine | Paris Usm | |||
23 | MASSOU William | Pau Section | |||
MASSOU William | |||||
234 | |||||
MASSOU William | |||||
151 | MATONNAT Mathieu | Sostranien | 15/9 | ||
GIANNESINI Baptiste | |||||
106 | GIANNESINI Baptiste | Maisons Alf | 15/4 | ||
MASSOU William | |||||
87 | BERNIER Clement | Gif Sur Yvet | 15/12 | ||
BERNIER Clement | |||||
170 | SOLLELIET Silvio | Argentat Ce | 15/2 | ||
GRAS Aurelien | |||||
215 | 15/8 | ||||
GRAS Aurelien | |||||
42 | GRAS Aurelien | Paris Usm | |||
55 | LENGEREAU Paul | Paris Rcf | |||
LENGEREAU Paul | |||||
202 | |||||
DHERBILLY Pierre Alexandr | |||||
183 | 15/12 | ||||
DHERBILLY Pierre Alexandr | |||||
74 | DHERBILLY Pierre Alexandr | Aulnay Ce | |||
COPROS Guillaume | |||||
119 | COQUERY Tom | Kremlin Csa | 15/7 | ||
COQUERY Tom | |||||
138 | BRETIERE Romain | Crest Livron | 15/14 | ||
COPROS Guillaume | |||||
247 | 15/5 | ||||
COPROS Guillaume | |||||
10 | COPROS Guillaume | Ramonville | |||
15 | BARFETY Clement | Roubaix Ce | |||
BARFETY Clement | |||||
242 | |||||
BARFETY Clement | |||||
143 | GRANDJEAN Quentin | Moneteau Usc | 15/9 | ||
SIMIAN MERMIER Thomas | |||||
114 | SIMIAN MERMIER Thomas | Meylan Se | 15/9 | ||
JOUET Vincent | |||||
79 | BOILE Maxence | Paris Rcf | 15/12 | ||
BOILE Maxence | |||||
178 | |||||
JOUET Vincent | |||||
207 | 15/9 | ||||
JOUET Vincent | |||||
50 | JOUET Vincent | Bourges Solo | |||
47 | KAS David | Besancon Rce | |||
KAS David | |||||
210 | |||||
KAS David | |||||
175 | 15/9 | ||||
LAURENCE Tristan | |||||
82 | LAURENCE Tristan | Gournay | |||
GANS Emmanuel | |||||
111 | MOREAU Dorian | Moneteau Usc | 15/12 | ||
MOREAU Dorian | |||||
146 | GESTA Amaury | Pessac Se | 15/11 | ||
GANS Emmanuel | |||||
239 | 15/4 | ||||
GANS Emmanuel | |||||
18 | GANS Emmanuel | Tarbes | |||
31 | SULLY Kevin | Paris Uc | |||
SULLY Kevin | |||||
226 | |||||
CARREAU Remy | |||||
159 | GOEMANS Allan | Varces | 15/14 | ||
CARREAU Remy | |||||
98 | CARREAU Remy | Le Mans Ce | 15/6 | ||
DORLENCOURT Remi | |||||
95 | MARTINET Quentin | Lons Saunier | 15/10 | ||
MARTINET Quentin | |||||
162 | TINET Geoffroy | Montargis | 15/9 | ||
DORLENCOURT Remi | |||||
223 | 15/7 | ||||
DORLENCOURT Remi | |||||
34 | DORLENCOURT Remi | Caen Ec | |||
63 | PREVOST Guillaume | Paris Usm | |||
PREVOST Guillaume | |||||
194 | |||||
PREVOST Guillaume | |||||
191 | 15/3 | ||||
BOQUET Yann | |||||
66 | BOQUET Yann | St Gregoire | |||
LEGRAND Arthur | |||||
127 | BUTTIAUX Maxime | Rouen Ce | 15/9 | ||
BUTTIAUX Maxime | |||||
130 | LEMOINE Alexis | Beauvais Ouc | 15/11 | ||
LEGRAND Arthur | |||||
255 | 15/6 | ||||
LEGRAND Arthur | |||||
2 | LEGRAND Arthur | Kremlin Csa |
Document Engarde - 23/10/2006 13:06:33