25.04.2019
NEC escrime

25.04.2019 - NEC escrime

Place Club/Nom Composition
1 FRA ISSY MOUSQUE Maximilien CHASTANET (ISSY MOUSQUE),
Alexander CHOUPENITCH (ISSY MOUSQUE),
Maxime PAUTY (ISSY MOUSQUE),
Alexandre SIDO (ISSY MOUSQUE)
2 FRA MELUN VDS Peter JOPPICH (MELUN VDS),
Enzo Boris LEFORT (MELUN VDS),
Baptiste MOURRAIN (MELUN VDS),
Wallerand ROGER (MELUN VDS)
3 FRA NICE OGC Maxime CARRUGGI (NICE OGC),
Alessio FOCONI (NICE OGC),
Pierre LOISEL (NICE OGC),
Joffrey MADER (NICE OGC)
4 FRA PAYS AIX Erwann AUCLIN (PAYS AIX),
Erwann LE PECHOUX (PAYS AIX),
Carlos LLAVADOR (PAYS AIX),
Jean-Baptiste MARCILLOUX (PAYS AIX)
5 FRA NANTES NEC Loukian CLAQUIN (NANTES NEC),
Charles COLLARDEZ (NANTES NEC),
Daniele GAROZZO (NANTES NEC),
Jordan MOINE (NANTES NEC)
6 FRA BLR92 Race IMBODEN (BLR92),
Rafael SAVIN (BLR92),
Antoine SCHVARTZ (BLR92),
Jean Paul TONY HELISSEY (BLR92)
7 FRA ANTONY Corentin MICHEL (ANTONY),
Lorenzo NISTA (ANTONY),
Quentin THIVEL (ANTONY),
Tom VOLTZ (ANTONY)
8 FRA CABRIES OC Francois BOULLIAT (CABRIES OC),
Guillaume COCENTINO (CABRIES OC),
Frederic LEROUGE (CABRIES OC),
Alessandro PAROLI (CABRIES OC)
9 FRA TEAM FLEURET Meddy ELICE (TEAM FLEURET),
Titouan GOUPILLON (TEAM FLEURET),
Edoardo LUPERI (TEAM FLEURET),
Guillaume PITTA (TEAM FLEURET)
10 FRA LYON SE Jules ANDRIAMAMPIANINA (LYON SE),
Eric JULIEN (LYON SE),
Damiano ROSATELLI (LYON SE),
Armand SPICHIGER (LYON SE)
11 FRA MEAUX CE Alexandre EDIRI (MEAUX CE),
Emilien FERCHAUD (MEAUX CE),
Davide FILIPPI (MEAUX CE),
Lucas FOURNIER (MEAUX CE)
12 FRA RUEIL MALMAI Anthony AUREY (RUEIL MALMAI),
Julien MERTINE (RUEIL MALMAI),
Andre SANITA (RUEIL MALMAI),
Vincent SIMON (RUEIL MALMAI)
13 FRA HENIN BEAUM Jeremy CADOT (HENIN BEAUM),
Corentin CASTANIE (HENIN BEAUM),
Valérian CASTANIE (HENIN BEAUM),
Loick LEFEBVRE (HENIN BEAUM)
14 FRA LYON MDF Giorgio AVOLA (LYON MDF),
Spencer DAVID (LYON MDF),
Paul Antoine DE BELVAL (LYON MDF),
Thibaud MILA (LYON MDF)
15 FRA TRAPPES EC Jean Brice CHARRIERE (TRAPPES EC),
Mohamed Ayoub FERJANI (TRAPPES EC),
Benoit JOURNET (TRAPPES EC),
Nathan ROUFF (TRAPPES EC)
16 FRA AUBERVILLIER Benjamin COMMEUREUC (AUBERVILLIER),
Nicolas GALLICAN (AUBERVILLIER),
Raphael LECONTE (AUBERVILLIER)