FHC Eq - Coupe Mondiale Cabriès 2017
10.12.2017
Cabries OC

FHC Eq - Coupe Mondiale Cabriès 2017

10.12.2017 - Cabries OC


Inscrits

Club/Nom Composition
ALG ALGERIA Virgil ALBERT (),
Fathallah BENREGUIA (),
Ahmed Rami KODRANE ()
DEN DENMARK Steffen GJALDBAEK (),
Samuel Andresen WEYHRETER (),
Ruben WILMONT JEINER (),
Jonas WINTERBERG-POULSEN (FKT KOBENHAVN)
FIE FIE 1 Tristan AUTHEMAN (),
Dante Leonel CERQUETTI (),
Michael LEVIN (),
Silas SCHEELKE POULSEN ()
FRA FRANCE Bryan BECU (),
Julien EBERHARDT (),
Loick LEFEBVRE (),
Armand SPICHIGER ()
FRA FRANCE 2 Paul-Antoine DE BELVAL (),
Mathieu PRATS (),
Guilhem STEVANT ()
FRA FRANCE 3 Romain BEL (),
Remi BRUNNER (),
Esteban PERESSINI ()
FRA FRANCE 4 Florent BAUDCHON (),
Valerian CASTANIE (),
Felix EMERY ()
FRA FRANCE 5 Dimitri DE SAINT GUILHEM (),
Augustin ESNOUX (),
Robin GIRAND ()
FRA FRANCE 6 Sabin CUNAT (),
Aymeric EICH-GOZZI (),
Nicolas LE BOUQUIN (),
Constant ROGER ()
FRA FRANCE 7 Maxime ADAM (),
Mathieu BRUNA (),
Cameron CARASENA ()
FRA FRANCE 8 Noe FOURNIER (),
Gautier LARDY (),
Hugo SOULIER (),
Adrien SPICHIGER ()
FRA FRANCE 9 Wael ABDELJALIL (),
Neil ABIDI (),
Eliot CHAGNON (),
Lucas DARDE ()
FRA FRANCE 10 Leo DUMOND (),
Yann FRAVALO (),
Paul IZABELLE (),
Leo PECOT GRILL ()
FRA FRANCE 11 Nawfal DERBANI (),
Simon GAINET (),
Remy GRENIER ()
FRA FRANCE 12 Ewen BERTHOME (),
Aristhe CHAUMARTIN (),
Philibert GERARDIN (),
Victor LEMAN-LOUBIERE ()
FRA FRANCE 13 Anas ANANE (),
Louis CHAPON (),
Nathan GREGORI (),
Sadio TRAORE ()
FRA FRANCE 14 Martin BONNET (),
Loukian CLAQUIN (),
Charles COLLARDEZ ()
FRA FRANCE 15 Maxime CHIOCCHI (),
Paul DUBACH (),
Pablo LORNE ()
GER GERMANY Arwen BOROWIAK (FC TAUBERBISCHOFSHEI),
Moritz FROHWEIN (),
Korbinian KOLLER (KTF LUITPOLD MUNCHEN),
Moritz RENNER (TSG WEINHEIM)
GER GERMANY 2 Nils FABINGER (),
Paul-Luca FAUL (),
Vincent HELLMUND (PSV STUTTGART),
David LIEBSCHER (OFC BONN)
GER GERMANY 3 Noah BRAUN (OFC BONN),
Gabriel HAMANN (FGS SCHWERIN),
Bastian KAPPUS (),
Tom-Florian LOEHR (TB BURGSTEINFURT)
GER GERMANY 4 Elias ENGELN (),
Richard MEIER (FS TG WURZBURG),
Leonardo ROSSI (TG MAINTAL-DORNIGHEI),
Florian STADLBAUER (MTV MUNCHEN)
GER GERMANY 5 Leander BUETOW (),
Jan FRITSCHE (MTV MUNCHEN),
Sebastiano GROTEKE (TSG WEINHEIM),
Felix MARKLE (PSV STUTTGART)
ITA ITALY 1 Tommaso CORNO (),
Enrico Giovanni LAURIA (),
Tommaso LORENZON (),
Filippo QUAGLIOTTO ()
ITA ITALY 2 Tommaso ARCHILEI (),
Giuseppe FRANZONI (),
Matteo PANAZZOLO (),
Elia SARDELLI ()
ITA ITALY 3 Jacopo BONATO (),
Tommaso FAEDO (),
Tommaso MARTINI (),
Gregorio PALMERINI ()
ITA ITALY 4 Giovanni BARBAROSSA (),
Gianmarco GALVANI (),
Lorenzo MANGIAROTTI ()
NED NETHERLANDS Quincy DUALEH (TER WEER),
Ashwan JOEMRATI (),
Daan WEBER (HOLLAND SCHERMENR),
Axel ZOONS (SC NOORD NEDERLAND)
NED NETHERLANDS 2 Elias HVIID BOUWMAN (),
Pascal KLINGE (),
Patrick SLUMAN (),
Olof VERMEULEN (SC NOORD NEDERLAND)
POR PORTUGAL 1 Antonio CHARREU (),
Jose MURTEIRA (),
Tomas PEDRO ()
POR PORTUGAL 2 Rui CASAL (),
Danilo COSTA (),
Jose Pedro GUIMARAES (),
Luis MACHADO ()
QAT QATAR Hussain AL-MUTAWA (),
Khaled Aref HUSSEIN (),
Abdullah Ismail KHALIFA ()
ROU ROMANIA Razvan CRISTIAN (CSA STEAUA BUCURESTI),
Alexandru PIRVA (CSA STEAUA BUCURESTI),
Vlad ROSU (ACS BALESTRA),
Alexandru SIRB (CSA STEAUA BUCURESTI)
RUS RUSSIA 1 Damir FAKHRETDINOV (NATIONAL TEAM),
Daniil FEDOROV (NATIONAL TEAM),
Danila KRAVTSOV (NATIONAL TEAM),
Dmitrii OSIPOV ()
RUS RUSSIA 2 Egor BARANNIKOV (),
Ignat DANILICHEV (),
Savva IUSHKEVICH (),
Zakhar KOZLOV (NATIONAL TEAM)
RUS RUSSIA 3 Rustem DAMINOV (),
Ruslan MAMATOV (),
Platon SAFONOV (NATIONAL TEAM)
RUS RUSSIA 4 Ivan MALAKHOV (),
Vasilii RUNOV (),
Andrey TITOV ()
SGP SINGAPORE Howcher LOO (Z FENCING),
Maximus TIO (Z FENCING),
Lionel Yit Hui WEE (Z FENCING)
SGP SINGAPORE 2 Tyen Haan AU EONG (),
Jonathan Tzien Yih LIM (IFA),
Chavez TAN (IFA),
Richard TEOH (IFA)
ESP SPAIN Leonardo BLANCO (),
Sahel BRAVO (),
Vidal DE PAZ (),
Alejandro GARCIA MORENO ()
ESP SPAIN 2 Luis DIAZ HIGUERAS (),
Jonathan ORTUNO (),
Alejandro SANTANA ()
TUR TURKEY 1 Baha Baykal CETINEL (),
Alp EYUPOGLU (),
Utku OZYALCIN (),
Poyraz TUNCER ()
GBR UNITED KINGDOM 1 Jean-Baptiste BAIGNERES (CAMDEN FC),
Cameron EVANS (),
William LONSDALE (LOUTH FC),
Rafael RHYS POLLITT ()
GBR UNITED KINGDOM 2 Harry GRAY (CHICHESTER FC),
Duncan MORRISON (SALLE HOLYROOD),
Luca PLASTOW (SALLE BOSTON),
Benjamin UDRZAL ()
GBR UNITED KINGDOM 3 Samuel BLAIR (LOUTH FC),
Harri HAYES (RUSSELL SWORDS),
Theo MCGLONE (FIGHTING FIT FC)
GBR UNITED KINGDOM 4 Oliver NASH (),
Oliver STRANGE (),
Liam TATE ()
USA UNITED STATES OF AMERICA 1 Zachary BINDER (),
Maximus DEBACK (),
Finn HOSSFELD ()
USA UNITED STATES OF AMERICA 2 Aiden JOHNSON (),
Bryce LOUIE (),
Lucas LUTAR (USA),
Eric YU ()

Arbitres

Nom Prénom Club Nation
ARSLAN Abdussamet TUR
BARDENHAGEN Jan FC BREMEN-NORD GER
BIANCHIN Elisabetta ITA
BLUM Océane FRA
BONNEVILLE Ludovic COURBEVOIE FRA
BRAUN Lara OFC BONN GER
BROT Coralie FRA
CASTANIE Corentin FRA
CHERUBINO Gianmarco ESP
COULON Benoit COURBEVOIE FRA
DELAP Riley USA
DUCARME Florence FRA
DUL Michal POL
HAMON Jonathan FRA
JABOUILLE Mathys FRA
JABRI Haifa TUN
LE PECHOUX Hugo FRA
MADER Joffrey FRA
MCHEDLIDZE Zaza FC TBILISI GEO
RAMOLINI Pierfrancesco ITA
RASCU Mihai GBR
SASAKI Peet USA
SAVIN Alexander NEWHAM SWORDS GBR
SERAFIN Blazej POL
TENBERGEN Paul OFC BONN GER